Piedāvājam visādu izmēru lapegles zāģmateriālus, kā arī vagondēļus, dažādu profīlu ēvelēšanu, un terases dēļus.

Lapegles zāģmateriāli

Lapegle ir skujkoks diametrā līdz 1 metram un augstumā līdz 50 metriem, tai piemīt unikālas īpašības – tā praktiski nepūst, no lapegles izgatavo terašu dēļus, ārējos dekoratīvos elementus un citus izstrādājumus, kas neprasīs kopšanu. Pateicoties unikālajām lapegles mitruma izturības īpašībām, to plaši izmanto jumtu lubiņu izgatavošanai. Pāļi, uz kuriem atrodas visiem zināmā Venēcijas pilsēta no IX gadsimta, tas ir, jau vairāk kā 1000 gadus, arī izgatavoti no Sibīrijas lapegles.

Augstā lapegles cena izskaidrojama ar to, ka koksnes augstā blīvuma dēļ to nevar pludināt pa Sibīrijas upēm (no kurienes tā nonāk pie mums) – lapegle slīkst ūdenī, tāpēc to transportē tikai ar virszemes transportu. Koksne ir ļoti cieta, elastīga un sveķaina. Izžūstot lapegle kļūst tik cieta, ka tajā nevar iedzīt naglu, un no veciem dēļiem to nevar izvilkt – naglas metāls salūst. Lapegles blīvumu pārspēj tikai ozols!

Tabulā parādīta orientējoša lapegles zāģmateriālu masa pie dažādas mitruma pakāpes:

Svaigi zāģēta Dabīga mītruma Transporta mītruma Mebeļu mītruma
Lapegle 940 kg/m3 820-950 kg/m3 690 kg/m3 670 kg/m3

Pētījumi parādīja, ka lapegles koksne satur dabas antioksidantus, šīs vielas labvēlīgi ietekmē cilvēka organismu kā alerģisku slimību novēršanas profilaktisks līdzeklis un kopumā palēnina novecošanās procesu. Turklāt lapegle reaģē uz mitrumu telpā – mitrā telpā to uzkrāj un atdod – apkurināmā, tādējādi labvēlīgi ietekmē telpas mikroklimatu.

Zāģmateriālus no lapegles lielāko tiesu izmanto grīdas un terašu dēļu, kā arī  apdares dēļu izgatavošanai. Riga-Timber.lv piedāvā jebkura izmēra materiālu no lapegles pēc pasūtījuma: baļķi, apgriezti dēļi, brusa, kā arī profilēti (ēvelēti) izstrādājumi – brusas, grīdas un terašu dēļ, apšuvuma dēļi. Piegādes laiks aptuveni 1 nedēļa, pasūtījumam atsūtiet daudzumu un specifikāciju uz rigatimber.lv@gmail.com

Lapegle
Lapegles dēļi
Lapegles dēļis
Lapegle
5 (100%) 1 vote