osb plāksnes

Biezums: 6 / 9 / 10 / 12 / 15 / 18 / 22 mm
1250 x 2500mm

OSB plāksnes, tās apskats un pielietojums.

Viens no relatīvi jauniem celtniecības materiāliem mūsu tirgū, kas ir parādījies salīdzinoši nesen, ir orientēta kokskaidu plātne vai saīsināti – OSB (OSB – angļu abreviatūra), kas ir nomainījusi visiem zināmās DSP plātnes. Jaunā materiāla galvenā īpatnība – ārējos slāņos skaida orientēta gareniski plātnei, bet iekšējos – šķērsām. Tādejādi OSB plāksnes atgādina finieri, jo materiāla slāņu perpendikulārā orientēšana nodrošina plātņu paaugstinātu izturību pie relatīvi nelielas masas.

OSB 3 – ORIENTED STRAND BOARD.

Оriented strand board – tas ir oriģinālais angļu nosaukums, ko tulko kā orientēta kokskaidu plātne. OSB plāksnes izgatavo no lielu frakciju skaidām, tās salīmējot ar mitrumizturīgiem sveķiem uz formaldehīda bāzes un presējot augstā temperatūrā speciālā iekārtā. Tāpat kā finieri, OSB plāksnes plaši pielieto celtniecībā un remonta darbos. Atkarībā no ekspluatācijas apstākļiem un izturības prasībām izgatavo trīs klašu orientētas kokskaidu plātnes:

  • OSB 1 lieto sausās telpās un neizmanto nesošās konstrukcijās;
  • OSB 2 – nesošām konstrukcijām sausās telpās;
  • OSB 3 – nesošo konstrukciju montāžai mitrās telpās un ārā.

OSB PLĀTŅU RAKSTUROJUMI – KĀPĒC IR LABAS UN KĀPĒC TIK POPULĀRAS.

Plātņu izgatavošanai izmanto skaidu vai sīku vidēja garuma lūksnu 70-150 mm, 10-12 mm platu un 0,5-0,8 mm biezu. Ārējo slāni salīmē ar melaminoformaldehīda sveķiem, bet iekšējo – ar karbamīda formaldehīda vai fenolformaldehīda sveķiem. Šie sveķi nav toksiski, un tos rekomendē darbiem dzīvojamās iekštelpās. Iekšējiem darbiem lieto ekoloģiskos sveķus uz metilendifenildiizicianāta bāzes. Kokskaidu plātnes karkasa māju būvēšanā ir vienkārši neaizvietojamas, jo ir viegli apstrādājamas (urbšana, griešana), tām ir neliels svars, tās var viegli piestiprināt ar parastām naglām un skrūvēm. Plātnes salīmē ar parastu galdnieku līmi un tās var viegli nokrāsot ar jebkuru celtniecības krāsu. Ja OSB plāksnes izmanto sienām un grīdai, ņemot vērā to apstrādes vieglumu, tad karkasa māju uzbūvēšana ir iespējama burtiski vairākās dienās.

MITRUMIZTURĪGA OSB PLĀTNE IR UNIVERSĀLS RISINĀJUMS BŪVNIECĪBĀ.

Māju ārējo sienu būvēšanai vai mitrās telpās izmanto OSB vai mitrumizturīgs finieris (saskaņā ar standartiem, tās ir OSB 3, kas ir dārgākas par 1. un 2. klases plātnēm, bet tomēr lētākas par mitrumizturīgu finieri). Lielākais celtniecības plātņu un KSP plātnes ražotājs Eiropā ir Austrijas koncerns “Kronospan”, kura rūpnīcas izvietotas visā Eiropā. Šobrīd “Kronospan” filiāle Rīga ir viena no lielākajām Austrumeiropā. Celtniecības finiera pārdošanu Rīgā realizē daudzos celtniecības veikalos, bet izvēloties ir jāņem vērā tas vai cits tips, pievēršot uzmanību sertifikātam un kvalitātes apliecībām.

OSB
5 (100%) 1 vote