Saplāksnis
mitrumizturīgs finieris
Bērza finieris

Finieris

Finieris FK, biezums 3-24mm x 1525*1525mm

100% bērzs / Emisijas klase E1

I (B): Ideāla virsma caurspīdīgai vai puscaurspīdīgai apdarei.

II (BB): Nenozīmīgi defekti, daži veselīgi, gaiši zariņi, vairāki uz kvadrātmetru. Nenozīmīgas krāsas izmaiņas.

III (Cp): Izstrādājumiem necaurspīdīgai apdarei, krāsošanai, apšuvumam ar finieri. Pieļaujama koksnes ielaidumu esamība, veselīgas krāsas izmaiņas līdz 50%, nelielas spraugas starp finiera slāņiem.

IV (C): Vispieejamākā cena, pieļaujami zariņi bez izmēra un skaita ierobežojumiem, ielaidumi un citi vizuālie defekti. Lieto celtniecībā, veidņu, kastu izgatavošanā situācijās, kur nav svarīgs finiera ārējais izskats. Pieļaujami saauguši zariņi, izkritušu zariņu caurumi, plaisas, finiera malu defekti.

 

Latvijas finieris – laika pārbaudīta kvalitāte.

Finieris – tas ir daudziem pierasts materiāls, ko izmanto visdažādākajās rūpniecības un saimniecības jomā. Finiera izstrādājumus var ieraudzīt gan aviācijā, gan mašīnbūvē, gan elektrotehnikā, mēbeļu rūpniecībā, celtniecībā kā apdares un apšūšanas materiālu.

DAUDZSLĀŅU FINIERIS – BĒRZA PLĒKŠŅU UN LĪMES KOMBINĀCIJA.

Daudzslāņu paneļi ir savā starpā ar speciālām līmēm savienotas koka plēkšņu plātnes. Lai novērstu atslāņošanos un iegūtu paaugstinātus cietības rādītājus, blakus esošo plēkšņu slāņu šķiedras savieno precīzi taisnos leņķos vienu pret otru. Plēkšņu slāņu skaits, kā likums, ir nepāru, lai augšējo slāņu šķiedru virziens būtu vienāds.

Lai finieris iegūtu tās vai citas īpašības, to salīmē ar dažādu šķirņu līmi un nepieciešamības gadījumā pielieto speciālu piesūcinātājus. Vienādi līmes veidi daudzslāņu finierim ir karbamidoformaldehīda sveķi, fenolformaldehīda sveķi. Skujkoku plātnes ir noturīgas pret sēnītēm un pūšanu, bet lapu koku plātnēm, kā likums, bērza plēksnēm piemīt paaugstināta cietība un mehāniska izturība.

Ja nepieciešams materiāls ar vislielākajiem izturības rādītājiem, ir vērts izvēlēties bērza finieri (no kāda koka ir izgatavots finieris, var uzzināt pie mūsu pārdevēja vai pēc šķersgriezuma raksturīgā zīmējuma). Celtniecības finieris mēdz būt divu veidu – ūdensizturīgs un īpaši ūdensizturīgs. To ražo daudzslāņu dažāda biezuma un izmēru plātņu veidā. Finiera biezums pēc standarta mēdz būt no 3 līdz 40 mm, un to izvēlas atkarībā no izmantošanas īpatnībām.

Transportējot finiera plātnes nostiprina paketēs un pārvadā horizontāli, lai nesabojātu plātnes (neraugoties uz savām pozitīvajām īpašībām, finieris nav ļoti izturīgs pret šķērslūzumu).

MĒBEĻU FINIERIS – DABĪGĀ KOKA ALTERNATĪVA.

Pats šī finiera veida nosaukums nosaka tā pielietošanas jomu — mēbeļu rūpniecība. Finieris ir lieliska alternatīva dabiskajam kokam, jo ir daudz lētāks un pie nelielas masas nodrošina mēbeļu lielisku izturību. Mēbeļu plātnes no ārpuses salīmē ar vērtīgu koku šķirņu plēksnēm ar skaistu faktūru vai pārklāj ar daudzveidīgām dekoratīvām plēvēm.

DEKORATĪVAIS FINIERIS INTERJĒRĀ.

Tā ir parasta daudzslāņu līmēta plātne, kurai 1 vai 2 augšējie slāņi ir aplīmēti ar dārgu koku sugu plēksnēm ar skaistu tekstūru vai dekoratīvām plēvēm un papīru. Izgatavojot mēbeles vai dekorējot telpas estētiska skata radīšanai, izmanto dažādus dekoratīvā finiera tipus. Dekoratīvais finiera pārklājums mēdz būt caurspīdīgs, lai redzētu koka zīmējumu, vai matēts.

FINIERIS – PRAKTISKS UN PIERASTS MATERIĀLS.

Latvijā izgatavotas koka daudzslāņu plātnes atšķiras ar mūsdienīgu ražošanas tehnoloģiju un augstu kvalitāti. Tradicionāli, dēļ jūras tuvuma Latvijas finiera plātņu izstrādājumu pielietošana ir orientēta uz kuģu būvi, kur pielieto mitrumizturīgs finieris un OSB, kas atšķiras ar paaugstinātu ūdens izturību. Bērza finieris ir pats izplatītākais tips – ar paaugstinātu cietību, kam ir optimālas svara, fiziski-mehānisko rādītāju attiecības un cenas / kvalitātes attiecības.

Finieris
5 (100%) 1 vote